19 kwietnia 2012 14:12

"Dni otwarte"

W dniach 18-19 kwietnia w przedszkolu odbyły się dni otwarte. W tym czasie licznie rodzice przyprowadzali dzieci na zajęcia w przedszkolu. W pierwszym dniu nasi goście zapoznali się ze specyfiką placówki. Poznawali naszą salę, sprzęt, zabawki i wspólnie bawili się z przedszkolakami.

W świat zajęć przedszkola wprowadziła nas zabawa dydaktyczna "czarodziejski worek" i "słucham i liczę", rozpoznawaliśmy dotykiem przedmioty i określaliśmy ich cechy. Integrowaliśmy się również przy zabawie z chustą animacyjną klanzy. Bawiliśmy się w siedmiokroczek, magiczną liczbę 7, robiliśmy rytmiczne fale oraz bawiliśmy się z wykorzystaniem piłeczki.

chusta1.jpg  chusta2.jpg
 chusta3.jpg  chusta4.jpg
 chusta5.jpg  chusta7.jpg

Bawiliśmy się także w nowych kącikach zainteresowań, poznaliśmy m. in. kącik z układankami oraz kącik małego kucharza.

ukladanka2.jpg  zabawa_w_kaciku1.jpg

Następnego dnia również przybyło wielu przedszkolaków i nie brakowało nowych atrakcji. Zajęcia rozpoczęły się zabawą integracyjną "Wszyscy są, witam Was". Oglądaliśmy bajkę "Mała syrenka". Dzieci z zainteresowaniem i przejęciem śledziły losy bohaterki.

bajka3.jpg  bajka6.jpg

Po seansie filmowym odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wyraziły swoje wrażenia, po obejrzeniu bajki, lepiąc w masie solnej rybkę syrenkę. Po wyschnięciu malowaliśmy nasze rzeźby farbami.

Następnie ćwiczyliśmy i doskonaliliśmy naszą koordynację wzrokowo-słuchową przy zabawach "balony, baloniki", "rybki w akwarium", "stonoga" oraz ćwiczyliśmy naszą sprawność fizyczną podczas ćwiczeń gimnastycznych. Rozwiązywaliśmy również zagadki Marcina Przewoźnika "bańki mydlane" połączone z ćwiczeniami oddechowymi. Na koniec wcieliliśmy się w role aktorów i zagraliśmy w przedstawieniu "Mała syrenka".

zabawa_ruchowa_szukamy_swojej_pary_rozpoznawanie_kolorow_i_ksztaltow_laczenie_sie_w_grupy_znajdz_swoj_znak.jpg  zabawa1.jpg
zabawa_ruchowa1.jpg zabawa_ruchowa2.jpg

Głodni i zmęczeni udaliśmy się na wspólny posiłek na stołówce. W trakcie trwania dwóch dni otwartych przedszkole oferowało bezpłatny posiłek dla gości.

na_obiad1.jpg  obiad1.jpg

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola, u nas jest bardzo miło!

razem1.jpg

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 24 maja 2012 14:12
30 maja 2012 13:05 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
30 maja 2012 13:04 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
30 maja 2012 13:03 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.