06 czerwca 2012 13:17

Wycieczka do Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Komendy Policji oraz Poczty Polskiej

Dnia 6 czerwca nasi przedszkolacy udali się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej  Komendy Policji, Poczty Polskiej . Jednym z celów naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą poszczególnych grup zawodowych, a także poszerzenie tematyki związanej z zawodami naszych rodziców. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły się zapoznać ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka.

W czasie spotkania z policjantami dowiedzieliśmy się na czym polega ich praca, poznaliśmy charakterystyczny mundur policyjny, czapkę, kask ochronny, tarczę. Pracownicy Policji pokazali nam monitoring miasta i wyjaśnili dlaczego jest on tak ważny oraz w jakich sytuacjach jest przydatny.  Mogliśmy również obejrzeć różne wozy policyjne a nawet usiąść za ich kierownicą.

W trakcie wizyty na Poczcie zwiedzanie rozpoczęliśmy od części ogólnodostępnej dla wszystkich interesantów. Potem pracownik poczty zaprosił nas na zaplecze urzędu, gdzie każdy przedszkolak miał okazję ostemplować swój list datownikiem. Udało się nam zobaczyć, jak wygląda segregacja wysyłanych listów i paczek. Pani urzędnik opowiedziała nam o drodze listu od nadawcy do adresata i zapoznała z wymogami, które trzeba spełnić przy nadaniu przesyłki.

Zwięczeniem wycieczki były gry i zabawy w Centrum zabaw dla dzieci „Fikoland” w Ostrowcu Św. Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca, dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

wycieczka1.jpg
wycieczka2.jpg
wycieczka3.jpg
wycieczka4.jpg
wycieczka5.jpg
wycieczka6.jpg

Zdjęcia:
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 13 czerwca 2012 13:17
15 czerwca 2012 14:43 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
15 czerwca 2012 14:42 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
15 czerwca 2012 14:35 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [wycieczka6.jpg] do dokumentu.