10 października 2012 12:40

Wycieczka do zakładu krawieckiego

Ostatnio odbyliśmy wycieczkę do pracowni krawieckiej, pozwoliło to dzieciom zobaczyć na własne oczy pracę pani krawcowej, obejrzeć wyposażenie techniczne, zapoznać się z zagadnieniami bezpieczeństwa i higieny pracy w pracowni. Dzieci  miały okazję obejrzeć i dowiedzieć się, jak powstają stroje, które gotowe można kupić w sklepach.

krawiec1.jpg

krawiec2.jpg

krawiec3.jpg

Najpierw poznały pracę krojczego - dzieci oglądały różne formy, z których powstają ubrania. W kolejnym pomieszczeniu przedszkolaki zobaczyły mnóstwo maszyn do szycia, przy których krawcowe szyły skrojone wcześniej formy. Na końcu pani zaprowadziła wszystkich do pomieszczenia, gdzie prasuje się ubrania. Dzieci zobaczyły tam specjalną deskę do prasowania oraz żelazko. Na koniec dzieci dostały po kawałku materiału, do którego z pomocą pani krawcowej przyszywały guziki oraz metki.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 20 listopada 2012 12:40
04 grudnia 2012 10:23 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
04 grudnia 2012 10:22 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
04 grudnia 2012 10:21 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [krawiec3.jpg] do dokumentu.