Publiczne Przedszkole w Szwarszowicach

Zgodnie z art. 14 i art. 7 ust.3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) informujemy, iż zasady polityki prywatności i ochrony danych oraz przysługujące prawa dostępne są w siedzibie szkoły.
Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

"Cała szkoła czyta dzieciom"

W dniu 16 listopada odbyło się spotkanie pod hasłem: "Cała szkoła czyta dzieciom" przygotowane przez uczennice z koła teatralnego pod kierunkiem p. Marzeny Wilczyńskiej dla uczniów kl. 0-III. Na początek swoje umiejetności recytatorsko-wokalno-taneczne zaprezentowały przedszkolaki, które zostały przygotowane pod kierunkiem p. Iwony Kaczor. W przedstawieniu "Dary jesieni" dzieci wcieliły się w rolę pani Jesieni i owoców. Swoimi wierszami i piosenkami zachęcały do spożywania owoców i warzyw oraz picia soków. Kolorowe stroje i piekna dekoracja wprowadziła nas w nastrój prawdziwej złotej jesieni.

 

czyta1.jpg

 

czyta2.jpg

 

 

Kolejnym punktem wspólnego spotkania była prezentacja przygotowana przez uczennice z koła teatralnego. Piękne czytanie to trudna sztuka. W mistrzowski sposób uczennice z kl. IV, V i VI prezentowały utwory naszych znanych, cenionych i ulubionych autorów, poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej. Przeprowadzony konkurs ze znajomości zaprezentowanych utworów nie tylko wymagał uważnego słuchania, ale także był doskonałą zabawą, w której uczestniczyły dzieci z klas 0-III. Najlepsi słuchacze otrzymali drobne upominki i słodycze.

 

czyta3.jpg

 

 

Opiekę nad przebiegiem uroczystości sprawowała pani Marzena Wilczyńska. Dekorację do występu przygotowała pani Elżbieta Kowalczyk-Kuchniak.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 20 listopada 2012 12:41
Dokument wprowadzony do BIP przez: Monika Żelazowska
Ilość wyświetleń: 807
27 listopada 2012 12:35 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
27 listopada 2012 12:34 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu.
20 listopada 2012 12:41 (Monika Żelazowska) - Dodanie dokumentu.
Realizacja: Superszkolna.pl