03 września 2013 12:42

Dzień pieczonego ziemniaka

W dniu 03.09.2013r. w przedszkolu zorganizowane zostało święto pod hasłem „Dzień pieczonego ziemniaka”.  Z tej okazji odbył się konkurs na najładniejszą figurkę, ludzika z ziemniaka. Dzieci, które przygotowały swoją pracę konkursową, otrzymały dyplom oraz słodki upominek wręczony przez panią dyrektor – Joannę Stawiarz.

z12.jpg

z13.jpg

W tym dniu przedszkolaki wysłuchały „Krótkiej bajki o ziemniaku” oraz odgadywały zagadki związane z owym warzywem. Następnie dzieci wraz z wychowawcą wspólnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych, które były zorganizowane na boisku szkolnym.

z4.jpg

z5.jpg

z6.jpg

z7.jpg

z8.jpg

z9.jpg

z10.jpg

Prowadzone były przy tym zabawy drużynowe tj. : „Sadzenie ziemniaka”, „Rzut ziemniaka do celu” oraz zabawa ruchowa przy piosence „Krasnoludek”. Po miło i relaksacyjnie spędzonych chwilach na świeżym powietrzu, przyszedł czas na wspaniały poczęstunek.  Dzieci wraz z pomocą pań przygotowały surówkę z kapusty pekińskiej, chipsy ziemniaczane, grzanki z masłem czosnkowym oraz kiełbaski z grilla.

z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg

z11.jpg

Przedszkolaki na degustację zaprosiły panią dyrektor, która była zachwycona smakami oraz zaangażowaniem małych kucharzy.  Wszystkie potrawy smakowały wyśmienicie. „Dzień pieczonego ziemniaka” upłynął atmosferze radości, wspólnego świętowania i pozostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 11 października 2013 12:42
17 października 2013 22:20 (Monika Żelazowska) - Opublikowanie dokumentu.
17 października 2013 22:20 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
17 października 2013 22:13 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [z13.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)