Publiczne Przedszkole w Szwarszowicach

Zgodnie z art. 14 i art. 7 ust.3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) informujemy, iż zasady polityki prywatności i ochrony danych oraz przysługujące prawa dostępne są w siedzibie szkoły.
Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

Dzień pieczonego ziemniaka

W dniu 03.09.2013r. w przedszkolu zorganizowane zostało święto pod hasłem „Dzień pieczonego ziemniaka”.  Z tej okazji odbył się konkurs na najładniejszą figurkę, ludzika z ziemniaka. Dzieci, które przygotowały swoją pracę konkursową, otrzymały dyplom oraz słodki upominek wręczony przez panią dyrektor – Joannę Stawiarz.


z12.jpg


z13.jpg


W tym dniu przedszkolaki wysłuchały „Krótkiej bajki o ziemniaku” oraz odgadywały zagadki związane z owym warzywem. Następnie dzieci wraz z wychowawcą wspólnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych, które były zorganizowane na boisku szkolnym. 


z4.jpg


z5.jpg


z6.jpg


z7.jpg


z8.jpg


z9.jpg


z10.jpg


Prowadzone były przy tym zabawy drużynowe tj. : „Sadzenie ziemniaka”, „Rzut ziemniaka do celu” oraz zabawa ruchowa przy piosence „Krasnoludek”. Po miło i relaksacyjnie spędzonych chwilach na świeżym powietrzu, przyszedł czas na wspaniały poczęstunek.  Dzieci wraz z pomocą pań przygotowały surówkę z kapusty pekińskiej, chipsy ziemniaczane, grzanki z masłem czosnkowym oraz kiełbaski z grilla.


z1.jpg


z2.jpg


z3.jpg


z11.jpg


Przedszkolaki na degustację zaprosiły panią dyrektor, która była zachwycona smakami oraz zaangażowaniem małych kucharzy.  Wszystkie potrawy smakowały wyśmienicie. „Dzień pieczonego ziemniaka” upłynął atmosferze radości, wspólnego świętowania i pozostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 11 października 2013 12:42
Dokument wprowadzony do BIP przez: Monika Żelazowska
Ilość wyświetleń: 861
17 października 2013 22:20 (Monika Żelazowska) - Opublikowanie dokumentu.
17 października 2013 22:20 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
17 października 2013 22:13 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [z13.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
Realizacja: Superszkolna.pl