08 listopada 2013 17:44

„Śniadanie daje moc”

8 listopada odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem „Śniadanie daje moc”, w której udział biorą uczniowie oraz nauczyciele. W tym dniu przedszkolaki wraz z klasą I i II  przygotowywały wspólny posiłek. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.  Niestety nadal wiele dzieci nie jada pierwszego i drugiego śniadania. Dlatego powstał program edukacyjny: „Śniadanie daje moc”. Tego właśnie dnia dzieci założyły fartuszki i z niewielką pomocą pań przyrządziły na stołówce szkolnej przepyszne, zdrowe śniadanie. Każdy przedszkolak miał za zadanie przygotować dla siebie kanapki według własnego uznania i pomysłu, a przy tym  pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było już gotowe, dzieci ze smakiem zjadły własnoręcznie zrobione kanapki. Miejmy nadzieję, że te wspólne śniadanie było kolejnym szczebelkiem  w drabinie zdrowego odżywiania.

snb17297.jpg

snb17310.jpg

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 02 grudnia 2013 17:44
09 grudnia 2013 19:38 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)