14 marca 2014 20:01

Spotkanie z funkcjonariuszami policji- promowanie bezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na ulicy

Dnia 14.03.2014 r., w ramach programu Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń, nasze przedszkolaki miały okazję do spotkania się z funkcjonariuszami policji Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przed zabraniem głosu, nasi goście zaproszeni byli do obejrzenia inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej przez kl. I-III pod opieką p. Renaty Podgórskiej oraz p. Joanny Puchały. Podczas występów dzieci śpiewały oraz opowiadały wierszyki o ruchu drogowym, o bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw, w drodze do oraz ze szkoły. Po krótkim wprowadzeniu do tematu przez naszych milusińskich, głos zabrała pani policjantka, która wyraziła zadowolenie z powielanych informacji, jakie przekazała uczniom podczas spotkania w październiku: zasad związanych z bezpieczeństwem w drodze do szkoły oraz podczas powrotu do domu, potrzebę posiadania  elementów odblaskowych na ubiorze, zwłaszcza podczas deszczowych, pochmurnych, mglistych dni. Zaproszona pani funkcjonariusz zorganizowała mały quiz, w którym młodsze dzieci zadawały starszym kolegom pytania odnośnie bezpieczeństwa na drodze. Głos zabrał również pan policjant z Wydziału Ruchu Drogowego. Zwrócił on szczególną uwagę na potrzebę uruchomienia  wyobraźni na drodze, ponieważ mimo faktu iż znamy przepisy, musimy liczyć się z tym, że inny uczestnik ruchu drogowego może ich nie znać lub ich nie przestrzegać. Dodatkowo, przypomniał on rodzicom, aby ich dzieci zakładały kaski podczas jazdy rowerem oraz aby pilnowali swoich podopiecznych, jeśli ci drudzy nie mają jeszcze karty rowerowej. Pan policjant poinformował także o zasadach jazdy na rowerze drogą o podwyższonej prędkości (której uczestnikami są często nasi uczniowie) oraz objaśnił znaczenie pozycji i gestów, jakie wykonuje policjant podczas kierowania ruchem drogowym. Spotkanie zakończyła pani dyrektor Joanna Stawiarz, która zaznaczyła fakt, iż przykład zawsze idzie z góry, oraz że dorośli swoim zachowaniem powinni pokazywać jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Ta niecodzienna lekcja była utrwaleniem tego, czego dzieci uczą się co roku: dbania o to co jest najcenniejsze- o własne życie.

pol1.jpg

pol3.jpg

pol11.jpg

pol9.jpg