Publiczne Przedszkole w Szwarszowicach

Zgodnie z art. 14 i art. 7 ust.3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) informujemy, iż zasady polityki prywatności i ochrony danych oraz przysługujące prawa dostępne są w siedzibie szkoły.
Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

Odwiedzamy ciekawe miejsca regionu: „Babyjagowo” i Krajno

W dniu 09.06.2014r. przedszkolaki wraz z dziećmi z klasy I, II i III PSP w Szwarszowicach pod opieką pań: J. Puchały, R. Podgórskiej, A. Szelmanowskiej, K. Łęgosz wybrały się na wspólną wycieczkę na trasie Szklana Huta – Krajno. Pierwszą atrakcją wyprawy była  wizyta w „Babyjagowie”, które jest położone w miejscowości Szklana Huta, przy Ośrodku Jodłowy Dwór. Już u progu wioski, dzieci przywitały czarownice, które opowiedziały o tej niezwykłej krainie, z czym jest związana i kogo dotyczy. Można było tam zwiedzić i zobaczyć: jaskinię zbója Madeja, który opowiedział młodym podróżnikom swoja historię, domek Jasia i Małgosi, chatkę Baby Jagi oraz tunel strachu, który wzbudził największe zainteresowanie ale i trwogę. Ostatnim punktem była zabawa na statku piratów oraz placu zabaw.


bbj2.jpg


bbj5.jpg


bbj13.jpg


bbj15.jpg


bbj17.jpg   Mimo iż słońce bardzo mocno grzało, trzeba było wyruszać w dalsza drogę –  Parku Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno. Miejsce to położone jest niedaleko św. Katarzyny u podnóży Łysicy, czyli najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich.  Przechodząc aleją parku można było podziwiać najsłynniejsze budowle świata oraz niezwykłe miejsca stworzone przez naturę takie jak: Plac św. Piotra z Bazyliką w  Watykanie, Koloseum w Rzymie, Wodospad Niagara, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Brama Brandenburska, Londyński  zegar  Big-Ben, Wieże World Trade Center, Biały Dom, Statua Wolności , Taj Mahal, Opera w Sydney, Świątynia Lotosu, Ściana Płaczu, Wielki Mur Chiński, Wulkan Fuji, Świątynia Słońca, Wulkan Etna, Piramida Cheopsa czy Sfinks.


bbj20.jpg


 

bbj24.jpgbbj28.jpg


bbj31.jpg


bbj32.jpg


bbj33.jpg


bbj41.jpg


bbj43.jpg


bbj44.jpg   Po obejrzeniu wszystkich atrakcji Sabat Krajno, nastąpił długo wyczekiwany przez dzieci czas na pamiątki. W tak upalnym dniu również można było, skorzystać z odrobiny ochłody  poprzez zakup lodów i odpoczynek pod parasolem. Z bagażem wrażeń  i emocji starsi i młodsi wycieczkowicze wróciły do szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 12 czerwca 2014 11:23
Dokument wprowadzony do BIP przez: Monika Żelazowska
Ilość wyświetleń: 2214
12 czerwca 2014 11:53 (Monika Żelazowska) - Opublikowanie dokumentu.
12 czerwca 2014 11:52 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
12 czerwca 2014 11:50 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [bbj20.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
Realizacja: Superszkolna.pl