09 czerwca 2014 11:23

Odwiedzamy ciekawe miejsca regionu: „Babyjagowo” i Krajno

W dniu 09.06.2014r. przedszkolaki wraz z dziećmi z klasy I, II i III PSP w Szwarszowicach pod opieką pań: J. Puchały, R. Podgórskiej, A. Szelmanowskiej, K. Łęgosz wybrały się na wspólną wycieczkę na trasie Szklana Huta – Krajno. Pierwszą atrakcją wyprawy była  wizyta w „Babyjagowie”, które jest położone w miejscowości Szklana Huta, przy Ośrodku Jodłowy Dwór. Już u progu wioski, dzieci przywitały czarownice, które opowiedziały o tej niezwykłej krainie, z czym jest związana i kogo dotyczy. Można było tam zwiedzić i zobaczyć: jaskinię zbója Madeja, który opowiedział młodym podróżnikom swoja historię, domek Jasia i Małgosi, chatkę Baby Jagi oraz tunel strachu, który wzbudził największe zainteresowanie ale i trwogę. Ostatnim punktem była zabawa na statku piratów oraz placu zabaw.

bbj2.jpg

bbj5.jpg

bbj13.jpg

bbj15.jpg

bbj17.jpg

Mimo iż słońce bardzo mocno grzało, trzeba było wyruszać w dalsza drogę –  Parku Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno. Miejsce to położone jest niedaleko św. Katarzyny u podnóży Łysicy, czyli najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich.  Przechodząc aleją parku można było podziwiać najsłynniejsze budowle świata oraz niezwykłe miejsca stworzone przez naturę takie jak: Plac św. Piotra z Bazyliką w  Watykanie, Koloseum w Rzymie, Wodospad Niagara, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Brama Brandenburska, Londyński  zegar  Big-Ben, Wieże World Trade Center, Biały Dom, Statua Wolności , Taj Mahal, Opera w Sydney, Świątynia Lotosu, Ściana Płaczu, Wielki Mur Chiński, Wulkan Fuji, Świątynia Słońca, Wulkan Etna, Piramida Cheopsa czy Sfinks.

bbj20.jpg

bbj24.jpg

bbj28.jpg

bbj31.jpg

bbj32.jpg

bbj33.jpg

bbj41.jpg

bbj43.jpg

bbj44.jpg

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji Sabat Krajno, nastąpił długo wyczekiwany przez dzieci czas na pamiątki. W tak upalnym dniu również można było, skorzystać z odrobiny ochłody  poprzez zakup lodów i odpoczynek pod parasolem. Z bagażem wrażeń  i emocji starsi i młodsi wycieczkowicze wróciły do szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 12 czerwca 2014 11:23
Ilość wyświetleń: 1969
12 czerwca 2014 11:53 (Monika Żelazowska) - Opublikowanie dokumentu.
12 czerwca 2014 11:52 (Monika Żelazowska) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
12 czerwca 2014 11:50 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [bbj20.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)