12 grudnia 2014 16:54

Tydzień z Kubusiem Puchatkiem

W dniach od 08.12.2014r. do 12.12.2014r. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Tydzień z Kubusiem Puchatkiem. Przez cały tydzień pani dyrektor oraz nauczyciele wraz z zaproszonymi rodzicami czytali dzieciom opowiadania ze Stumilowego Lasu, po czym wspólnie omawialiśmy każdą postać z bajki. Maluchy wypowiadały się na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru wybranej przez siebie postaci.

Przedszkolaki doszły do wniosku, że Puchatek to łakomczuch, Tygrysek to żartowniś, Prosiaczek jest  tchórzliwy, Królik- pracowity, Kangurzyca- opiekuńcza mama, Sowa- najmądrzejsza w lesie, Osiołek- smutasek. Postacie te nauczyły maluchy, że mimo tego że każdy z nas jest inny, a mimo to można się doskonale rozumieć, wzajemnie wspierać, akceptować i świetnie bawić tak jak bohaterowie Stumilowego Lasu. Zorganizowany został także kącik Kubusia Puchatka z przyniesionych przez dzieci maskotek, bajek i różnych gadżetów.

Zwieńczeniem całego tygodnia było wykonanie przez dzieci masek Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Każde dziecko wykonywało swoją pracę wybraną przez siebie techniką. Pojawiły się wyklejanki z plasteliny, wyklejanki kuleczkami z bibuły, papieru kolorowego i materiału.

kub1.jpg

kub2.jpg

kub3.jpg

kub4.jpg

kub5.jpg

kub6.jpg

kub7.jpg

kub9.jpg

kub8.jpg

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 28 stycznia 2015 13:54
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Łęgosz
28 stycznia 2015 19:07 (Katarzyna Łęgosz) - Opublikowanie dokumentu.
28 stycznia 2015 19:04 (Katarzyna Łęgosz) - Opublikowanie dokumentu.
28 stycznia 2015 19:03 (Katarzyna Łęgosz) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)