27 listopada 2014 13:57

Spotkanie z pielęgniarką

Dnia 27 listopada nasze dzieci odwiedziła p. Ilona Gołębiowska- pielęgniarka z Zakładu Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Kałkowie. Dzieci mogły sprawdzić co znajduje się w torbie medycznej pielęgniarki i jak prawidłowo wykonywać pomiar ciśnienia. Duże wrażenie na dzieciach zrobił pokaz sztucznego oddychania przeprowadzony przez p. Ilonę na fantomie. Przedszkolaki uczyły się jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe- jak sprawdzić puls, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia np. utraty przytomności lub krwotoku. Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom jak prawidłowo ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej po wypadku, jak należy wykonać opatrunek, jak założyć wenflon, oraz jak wykonać zastrzyk. Dzieci miały dużo pytań do p. pielęgniarki, która zaspokoiła ciekawość maluchów i sprawiła, że dzieci poszerzyły swą wiedzę na temat pracy i codziennych obowiązków pielęgniarek.

Dzięki takiej lekcji dzieci mogły nauczyć się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe do Pogotowia Ratunkowego- 999 i 112, by móc wzywać pomoc przez telefon.

pie2.jpg
pie3.jpg
pie1.jpg

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 28 stycznia 2015 13:57
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Łęgosz
28 stycznia 2015 18:23 (Katarzyna Łęgosz) - Opublikowanie dokumentu.
28 stycznia 2015 18:22 (Katarzyna Łęgosz) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
28 stycznia 2015 18:19 (Katarzyna Łęgosz) - Dodanie zdjęcia [pie3.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)