15 października 2015 00:58

Jesienne dary

Jesień jest porą roku od której otrzymujemy z ogrodu wiele wspaniałych darów, które możemy na różne sposoby przygotować w kuchni. Niezwykle nowych doznań kulinarnych dostarczyła dzieciom zupa dyniowa, którą wspólnie przygotowaliśmy w przedszkolu. Jak dowiedziałyśmy się od dzieci dynie zazwyczaj w wielu domach służą jako jesienna dekoracja, a przecież można dynię również wykorzystać w kuchni. Jest niezwykle zdrowa, zawiera m.in.. takie witaminy jak: A, B1, B2, C, PP, ponadto składniki mineralne, zwłaszcza fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez oraz mnóstwo beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A. Zapobiega ona krzywicy u dzieci, wzmacnia wzrok, chroni przed nowotworami. Wraz z witaminą E wspaniale wpływa na cerę – utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry i zwalcza niszczycielskie wolne rodniki.

Dzieciom zupa dyniowa bardzo przypadła do gustu. Dzieci obiecały, że taką zupę przygotują wraz z rodzicami w domu.

jd1.jpg

jd2.jpg

jd3.jpg

jd4.jpg

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 28 października 2015 00:58
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Grys
28 października 2015 01:49 (Katarzyna Grys) - Opublikowanie dokumentu.
28 października 2015 01:48 (Katarzyna Grys) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
28 października 2015 01:48 (Katarzyna Grys) - Dodanie zdjęcia [jd4.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)