09 października 2017 16:59

Przedszkolaki w bibliotece

Celem rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży  w bibliotece szkolnej odbyło się  cykliczne już  spotkanie z najmłodszymi ,,uczniami”- dziećmi oddziału przedszkolnego oraz uczniami klasy I.

Przyszli czytelnicy zapoznali się z miejscem usytuowania biblioteki w szkole, jej wyposażeniem nie tylko w książki , ale także  np.: filmy , mapy, czasopisma, płyty DVD , CD, tablicę multimedialną. Poznały zasady: korzystania z książek bibliotecznych,  zapoznały się regulaminem biblioteki. Chętnym dzieciom zostały  założone karty czytelnicze, dzięki którym  będą mogły  wypożyczać książki do czytania ,ale na  razie wspólnie lub z pomocą rodziców. Dowiedziały się ,,O co prosi książka?” Dodatkowo nasi milusińscy mieli okazję zapoznać się-obejrzeć piękną , kolorową szatę graficzną propozycji książkowych dla najmłodszych uczniów, która bez wątpienia jest  motywatorem do wypożyczania książek. Dodatkową częścią spotkania była wspólna zabawa ruchowa ze śpiewem przy piosence: ,,Książeczka”. Na zakończenie  spotkania, przedszkolaczki zapoznały się  jedną z  bajek pt: ,,Stokrotka” H.Ch. Andersena  po wysłuchaniu której wyrażali  swoje spostrzeżenia na temat wysłuchanej treści.

Mamy nadzieję, że  wizyta naszych najmłodszych uczniów  w bibliotece , zapoczątkuje zainteresowanie dzieci czytelnictwem, a w przyszłości przyczyni się na podniesienie stanu czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Spotkanie z dziećmi przygotowała  pani Renata Podgórska- opiekun biblioteki.

dsc06661.jpg

dsc06670.jpg

dsc06676.jpg

dsc06679.jpg

dsc06680.jpg

dsc06684.jpg

dsc06699.jpg

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 08 listopada 2017 16:59
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Grys
08 listopada 2017 17:02 (Katarzyna Grys) - Opublikowanie dokumentu.
08 listopada 2017 17:02 (Katarzyna Grys) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
08 listopada 2017 17:00 (Katarzyna Grys) - Dodanie zdjęcia [dsc06699.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)