13 listopada 2017 19:40

Spotkanie z policjantem

Zdrowie i bezpieczeństwo to zagadnienia, na które należy zawsze znaleźć czas i sposobność. Hołdując tej zasadzie w Publicznej Szkole Podstawowej w Szwarszowicach kilkakrotnie w ciągu roku szkolnego odbywają się spotkania z policjantem. 13 listopada b.r. na nasze kolejne już zaproszenie przybył pan Marcin Rosiak – sierżant sztabowy Wydziału Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego ,pracownik   Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie jest to dla naszej społeczności osoba przypadkowa czy anonimowa; jest to tata Paulinki – uczennicy klasy I, który zawsze znajduje czas, by przybliżyć dzieciom ważne zagadnienia.

W przyjaznej atmosferze rozmawiano wię o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, podczas spacerów i wycieczek. Była to okazja, aby powtórzyć i utrwalić numery alarmowe, najważniejsze zasady związane z przekraczaniem jezdni oraz znaki drogowe. Nasz gość szczególną uwagę zwrócił na konieczność noszenia odblasków, podkreślając ich ogromne znaczenie. Ruch drogowy nie był jedynym tematem spotkania. W dalszej części spotkania zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z nieprzemyślanych zachowań: przyjmowanie słodyczy od nieznanych osób - często rówieśników bądź nieco starszych kolegów oraz dorosłych, korzystanie z propozycji podwiezienia autem bez uzgodnienia z rodzicami itp. Miłym urozmaiceniem były zagadki przygotowane przez naszego gościa. Na zakończenie wizyty sympatyczny pan policjant obdarował wszystkich uczestników spotkania „uśmiechniętymi” znaczkami odblaskowymi.

dsc07134.jpg

dsc07136.jpg

dsc07143.jpg

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 20 grudnia 2017 19:40
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Grys
20 grudnia 2017 19:42 (Katarzyna Grys) - Opublikowanie dokumentu.
20 grudnia 2017 19:41 (Katarzyna Grys) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
20 grudnia 2017 19:40 (Katarzyna Grys) - Dodanie zdjęcia [dsc07143.jpg] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)