„Poczytaj Bratkowi”

Już po raz szósty  w naszej szkole był kontynuowany program Wydawnictwa Operon pod hasłem : „Poczytaj Bratkowi”. Celem programu jest rozwijanie czytelnictwa uczniów klas III oraz pomoc w adaptacji do szkoły najmłodszych uczniów kl. „0’.

W ramach akcji przeprowadzane były systematycznie zajęcia z udziałem dzieci w roli lektorów bajek. Spotkanie uczniów tych dwóch grup wiekowych poprzedziło przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem filmu pt.: „Podróże Bratka. Już jestem samodzielnym, czyli dlaczego warto być wyspanym ”. W filmie Bratek przedstawia się i opowiada o swoich zadaniach podczas spotkań z dziećmi. Zachęca do tworzenia kącików czytelniczych, gdzie będzie mieszkać i słuchać, jak „dzieci czytają dzieciom”. Pacynka rozmawiała również z panią psycholog na temat dobrego, zdrowego snu oraz potrzeby wysypiania się. Starsi i młodsi koledzy wraz z pacynką Bratkiem przeczytali kolejno trzy bajki: „O tym, jak Pola zasnęła na zajęciach”, „O tym, jak zaprzyjaźnić się z książką”, „O tym, czy samosie może samo przebywać w szkole”. Następnie zadawane były pytania sprawdzające stopień zrozumienia przez dzieci przeczytanego tekstu oraz zawartych w nich problemów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, bardzo polubiły Bratka. Dziękując najmłodszym za udział w zajęciach wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy.

dsc06745.jpg

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 30 stycznia 2019 07:37
Dokument wprowadzony do BIP przez: Iwona Kaczor
30 stycznia 2019 07:45 (Iwona Kaczor) - Opublikowanie dokumentu.
30 stycznia 2019 07:44 (Iwona Kaczor) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany
W związku z przewidzianym jutrzejszym załamaniem pogody, rozpoczęcie odbędzie się na sali gimnastycznej w następującym porządku: Klasy V-VIII godz. 9.00-9.40 Klasy I-IV godz.10.00-10.40 Przedszkole godz.11.00 Rodzice proszeni są o zabranie długopisów. Proszę pamiętać – uczeń przychodzi z jednym opiekunem.::W związku z przewidzianym jutrzejszym załamaniem pogody, rozpoczęcie odbędzie się na sali gimnastycznej w następującym porządku: Klasy V-VIII godz. 9.00-9.40 Klasy I-IV godz.10.00-10.40 Przedszkole godz.11.00 Rodzice proszeni są o zabranie długopisów. Proszę pamiętać – uczeń przychodzi z jednym opiekunem.::