Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych milusińskich

 

Rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego było doskonałą okazją do  przekazania i przypomnienia  podstawowych wiadomości  i zasad związanym z zachowaniem zdrowia, bezpieczeństwa  w drodze do i z przedszkola, oraz na terenie przedszkola. Na zaproszenie  6 września do naszego przedszkola przybył sierżant sztabowy pan Krzysztof  Matuska – dzielnicowy Zespołu Ogniwa Prewencji w Komisariacie Policji w Ćmielowie, pracownik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. W miłej atmosferze nasz gość nawiązał do bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola, podczas spacerów, wycieczek, pobytu w przedszkolu i na jego  terenie. Była okazja , aby dodatkowo  powtórzyć i utrwalić numery alarmowe, najważniejsze zasady związane z przekroczeniem jezdni. Nasz gość szczególną uwagę zwrócił na konieczność noszenia odblasków, podkreślając ich ogromne znaczenie. Ruch drogowy nie był jedynym tematem spotkania. W dalszej części zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z nieprzemyślanych zachowań: przyjmowanie słodyczy od nieznanych osób - często rówieśników bądź nieco starszych kolegów oraz dorosłych, korzystanie z propozycji podwiezienia autem bez uzgodnienia z rodzicami itp. Dzieci  z uwagą  słuchały naszego gościa, chętnie też udzielali odpowiedzi na zadawane pytania przez dzielnicowego.

Mamy nadzieję, że  przedszkolaki będą świadome przekazanej wiedzy, mając na względzie  bezpieczeństwo i zdrowie nie tylko swoje , ale także i innych.

 dsc08834.jpg

policjant.jpg

Zdjęcia

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 06 lutego 2019 07:09
Dokument wprowadzony do BIP przez: Iwona Kaczor
Ilość wyświetleń: 160
06 lutego 2019 13:45 (Iwona Kaczor) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
06 lutego 2019 13:45 (Iwona Kaczor) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
06 lutego 2019 13:45 (Iwona Kaczor) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany
W związku z przewidzianym jutrzejszym załamaniem pogody, rozpoczęcie odbędzie się na sali gimnastycznej w następującym porządku: Klasy V-VIII godz. 9.00-9.40 Klasy I-IV godz.10.00-10.40 Przedszkole godz.11.00 Rodzice proszeni są o zabranie długopisów. Proszę pamiętać – uczeń przychodzi z jednym opiekunem.::W związku z przewidzianym jutrzejszym załamaniem pogody, rozpoczęcie odbędzie się na sali gimnastycznej w następującym porządku: Klasy V-VIII godz. 9.00-9.40 Klasy I-IV godz.10.00-10.40 Przedszkole godz.11.00 Rodzice proszeni są o zabranie długopisów. Proszę pamiętać – uczeń przychodzi z jednym opiekunem.::